1- ARACIN SERVİSİMİZE KABULÜ

Müşterilerimiz , tüm personelimiz tarafından güler yüzle karşılanır. Aracı hasar görmüş müşterilerimizin moral durumları dikkate alınır ve rahatlamaları sağlanır.


2- İLGİLİ SİGORTA ŞİRKETİNE KAZA İHBARININ YAPILMASI

Müşterilerimizin kaza raporları dikkatle izlenir, gerekli evraklar teslim edildikten sonra müşterilerimiz bilgilendirilir. İlgili sigorta şirketi ile irtibat sağlanarak kaza ihbarı yapılır.


3- ÖN EKSPERTİZ LİSTESİNİN HAZIRLANMASI

Hasarlı aracın görülebilir hasarı, kaporta departmanında görevli personelimiz tarafından dikkatle incelenir. Değişim veya onarılması gereken parçalar tespit edilerek listelenir.


4- EKSPER ATAMASININ ÖNEMLE SAĞLANMASI ve EKSPERİN SERVİSİMİZE KABULÜ

Konusunda uzman personelimiz tarafından ilgili sigorta şirketi ile temasa geçilerek eksper atama ve randevu işleminin önemle yapılması sağlanır. Atanan eksper servisimize kabul edilir. Yapılan ön eksper çalışmasının ışığında eksperin incelenmesi başlatılır. Araç üzerindeki hasarlı parçalar ve yapılması gereken işlemler konusunda mutabakat sağlanır. Ayrıca servisimizde online kamera sistemi mevcut olup, gerekli durumlarda ilgili sigorta şirketine kamera aracılığıyla anında hasarlı araca ait görüntü aktarımı yapılabilmektedir.


5- TRAMER ONAYI ALINMASI

Araç onarımının trafik sigortası ile yapıldığı durumlarda yasa gereği tramer onayının alınması gerekmektedir. Ancak hasarın kasko ile yapılması halinde tramer onayı alınmaz ve onarıma hemen başlanır.


6- HASARLI ARACIN KAPORTA DEMONTASI

Gerekli onaylar alındıktan sonra, araç üzerindeki hasarlı parçalar kaporta departmanında görevli personelimiz tarafından titizlikle sökülür. Böylece görünmeyen kısımlardaki hasarlı parçalar tespit edilebilmektedir.


7- PARÇA TEMİNİNİN SAĞLANMASI ve SÜRECİN TAKİBİ<

Genellikle sigorta şirketleri, hasarlı araçta değişimi öngörülen parçaları tedarikçilerinden temin etmekte ve servisimize göndermektedir. Bu işlem yaklaşık 2-3 gün sürmektedir. Tedariğin en kısa sürede sağlanması ve kargoda problem yaşanmaması için personelimiz gerekli çalışmaları yaparak bu süreci takip etmektedir. Bunun yanı sıra zaman kaybının yaşanmaması ve onarım sürecinin kısaltılması amaçlanarak istek doğrultusunda servisimiz parça temin edebilmektedir.


8 - ARACIN KAPORTA ONARIMI

Boya departmanına kabul edilen araçlar uzman personelimiz tarafından titizlikle boya işlemine hazırlanmaktadır. Bu hazırlık sürecinde macunlama, zımparalama, astarlama işlemleri titizlikle yürütülür ve süratle son kat işlemine hazırlanmaktadır. Boya işlemine hazırlanan araç titizlikle incelenir , tespit edilen eksiklikler giderilir ve boyama fırınına alınır. Burada olumsuz dış etkilerden arındırılmış bir ortamda ideal bir boyama yapılır ve kurumaya bırakılır. Boyama işlemi biten araç, yetkili personelimiz tarafından dikkatle incelenir. Üretilen iş kalitesi yeterli görülürse boyama bitiş onayı verilir ve aracın montasına geçilir.


9- ARACIN BOYA DEPARTMANINA KABULÜ

Kaporta departmanında onarımı biten araçlar, uzman kaporta ve boya elamanlarımız tarafından titizlikle incelenmektedir. Yapılan onarım yeterli görüldüğü taktirde kaporta onarımı bitiş onayı verilmektedir. Kaporta onarımı bitiş onayı verilen araçlar boya departmanına kabul edilmekte ve aracın boyaya hazırlanma süresi başlatılmaktadır.


10- ARACIN BOYA İŞLEMİNE HAZIRLANMASI ve BOYAMA

Kaporta onarımı ve parça değişimi gibi işlemler uzman personelimiz tarafından titizlikle yapılmaktadır. Servisimiz öncelikle hasarlı parçaların değişiminden ziyade araç sahibini bilgilendirerek parçanın onarımı tercih edilmektedir. Ancak onarımı mümkün olmayan hasarlı parçaların değişimi düşünülmektedir. Servisimizdeki bu uygulamanın ana nedeni, müşterilerimizin menfaatlerini ön plan da tutmamızdır. Bilinmelidir ki orijinal parçaları onarılmış araçlar, parça değişimi yapılmış araçlarla kıyaslandığında daha az değer kaybına uğramaktadır.


11- ARACIN MONTASI

Boya işlemi bitiş onayı verilen araç en kısa zamanda montalama departmanına sevk edilir.Bu departmanda araç üzerinde sökülmüş ya da değiştirilmesi öngörülmüş parçalar titizlikle incelenmektedir. Sağlamlığından emin olunan parçalar araca aynı titizlikle monte edilmektedir.


12- ARAÇ TESLİM ONAYININ VERİLMESİ

Araç montaj işleminin bitişiyle uzman ekibimiz yeni bir inceleme başlatır. Bu aşamada üretilen işin kalitesi denetlenir. Aracın tüm fonksiyonlarının çalışır durumda olması esas alınır. Eğer bir sorun varsa derhal giderilir ve araca teslim onayı verilir.


13- ARAÇ TESLİMİNİN YAPILMASI

Aracın servisimize kabulünden teslimine kadar geçen süreçte, müşterilerimize araçlarının durumu ile ilgili günlük bilgilendirme yapılmaktadır. Servisimizde verilen bu hizmetle müşterilerimiz araçlarının durumunu takip edebilmektedir. Araç tesliminden üç gün sonra müşterimiz tekrar aranarak memnuniyet sorgulaması yapılmakta, servisimizden kaynaklı bir hoşnutsuzluk tespit edilmiş ise derhal giderilmektedir.


14- ARACIN KOMPLE CİLALANMASI

Servisimiz hasar hizmetinin yanı sıra cilalama hizmeti de vermektedir. Cilalama işlemi, deneyimli elemanlarımız tarafından üç aşamada titizlikle yapılmaktadır. Birinci aşama; boya üzerindeki ince çizikler yok edilmektedir. İkinci aşama; boya korumasıdır. Üçüncü aşama; parlatıcı cila tatbik edilmektedir. Servisimizde konusunda lider ''3M'' marka cila kullanılmaktadır. Onarım yapılan araçlarda %50 ve üzeri boyama işlemi uygulanmış ise yapılan cilalamadan ücret talep edilmemektedir.


15- MÜŞTERİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ

Bu aşamada müşterilerimiz ilgili personelimiz tarafından aranarak aracın teslim alınmak üzere servisimize davet edilir. Servisimize kabul edilen müşterilerimizin aracını incelemesi sağlanır . Memnuniyet sorgulaması yapıldıktan sonra araç teslim tutanağı imzalatılır ve araç teslim edilir.


BİZE ULAŞIN

İletişim Formunu Kullanarak Bize Sorularınızı İletebilirsiniz.